4 Жовтня 2017 - 15:03, Новини

Інтерв’ю з новим керівником ПАТ «ГТРЗ» Андрієм Близнюком

Після декількох невдалих спроб 8 вересня 2017 року Фонд Держмайна України таки продав 100% акцій ПАТ “Гайворонський тепловозоремонтний завод”. Вже наприкінці вересня на підприємстві відбулися кадрові зміни.Про те, що чекає найбільше і одне з найдавніших підприємств Гайворонщини у його новій історії – в інтерв’ю з генеральним директором ПАТ “Гайворонський тепловозоремонтний завод” Андрієм Анатолійовичем БЛИЗНЮКОМ.
— Андрію Анатолійовичу, тепловозоремонтний завод для гайворонців — більше ніж виробнича інфраструктура. Із заснованим ще в далекому 1897 році підприємством пов’язано багато доль гайворонських родин, завод є невід’ємною частиною історії нашого району. З якими враженнями та думками починаєте свою роботу на посаді керівника цього підприємства?
— Враження неоднозначні. З одного боку — мені довірили керівництво чималим підприємством з великими можливостями, привітливим і трудовитим колективом, з іншого — повна відсутність розвитку виробництва, нагальні потреби в переобладнанні цехів, здійсненні ремонту верстатів і приміщень. Переконаний, якби у попередні роки тут виконувалися роботи з ремонту і утримання в належному стані обладнання, підприємство було б успішним і прибутковим.
Але ми були готові до таких обставин. І, здійснивши технічний аналіз обладнання і аудит фінансового стану підприємства, переконані, що навіть тепер можна відновити колишню високу продуктивність заводу, тим паче, якщо модернізувати цеха і ввести в дію виробничі лінії нової продукції. Але для цього, безумовно, потрібні значні матеріальні і людські ресурси.
Чому саме ГТРЗ? Чи не чекає його доля заводу «Актан», який порізали на металобрухт?
— Однозначно хочу заявити, що «Гайворонський ТРЗ» – перспективне підприємство, і ми його придбали тому, що бачимо як реалізувати цю перспективу. Тут є серйозні потужності, які за правильного підходу здатні давати чималі результати. «ГТРЗ» не повторить долю «Актана» чи винзаводу, а буде працювати і розвиватись.
В якому стані Ви отримали завод, ставши його керівником?
— Мушу констатувати, що ми отримали завод у відверто застійному стані. Низька продуктивність праці, застаріле обладнання, можливість виконання мінімальних замовлень, неможливість участі в більшості тендерів, напіврозвалені склади і цехи, територія в занедбаному стані, дуже низька комп’ютеризація в сьогоднішній час ІТ прогресу, незадоволений ситуацією колектив – ось так можна окреслити ситуацію, з якою ми зіткнулись. Але уже сьогодні відбуваються зміни на краще. Це бачить колектив і скоро побачать усі гайворонці.
Як загалом, Вас, нове керівництво, зустрів колектив підприємства?
— Чесно кажучи, були приємно здивовані реакцією колективу. Зазвичай усе нове сприймається насторожено. Але під час зустрічі з колективом, особистих бесід, зрозуміли, що люди зачекалися змін, вони хочуть працювати. А тому зустрічали нас з надією на радикальне оновлення заводу.
До цього часу на заводі працювало близько ста чоловік. Як буде розвиватись ситуація з робочими місцями надалі?
— Одразу скажу, що скорочувати робочі місця ніхто не збирається. Під час зустрічей з колективом ми говорили, що темп роботи збільшиться, роботи додасться, і люди налаштовані позитивно. Увесь існуючий колектив працюватиме і надалі. Нині вже триває набір нових працівників технічних спеціальностей, таких, як токарі, фрезерувальники, слюсарі, ливарники. До нас вже почали приходити люди. І дуже добре, що серед них є ті, хто працював тут раніше. По мірі того, як буде розширюватись виробництво, буде зростати потреба в працівниках, і ми будемо запрошувати людей. Сьогодні ми переглядаємо можливості підвищення зарплати працівникам. Закуплено новий якісний спецодяг для робочого персоналу.

Які ж першочергові завдання Ви ставите перед собою як новопризначений керівник? На яких напрямках виробничого процесу робитимете акцент?
— По-перше, потрібні ремонт старого і придбання нового обладнання. За останній тиждень уже вдалося відремонтувати зубофрезерні верстати в механічному цеху. По-друге, часткове переоснащення деяких цехів для випуску нової продукції. По-третє, поліпшення кадрової політики підприємства.
До речі, ми вже взялися за благоустрій території заводу, щоправда, поки що не вистачає для цієї роботи людей. Оновили кухонне начиння в заводській столовій. В ній працівники можуть харчуватися за мінімальними цінами, більше 50% вартості обіду оплачується підприємством.
Пріоритетні ж напрямки виробничого процесу вбачаю у виготовленні зубчастих коліс, вінців всіляких модифікацій, теплообмінників.
Які плани щодо розширення виробничих потужностей?
Заплановано відновлення ливарного виробництва, яке випускатиме широкий спектр продукції, в тому числі для деяких потреб населення району. Для цього цеху вже придбано новий генератор. Хочемо також відновити столярне і деревообробне виробництво.
Ви зовсім недавно в нашому місті, чи не весь час зайняті виробничими питаннями, але, все ж таки, які враження від Гайворона?
— Дуже позитивні. Чудове місто, хороші люди. За цей короткий час встиг познайомитися з багатьма гайворонцями і місцевими традиціями. Приємно вразило святкування Дня міста масштабністю його організації, кількістю учасників і цікавою програмою. Порадував прекрасний хор ветеранів “Калина над Бугом”. Однак, розчарував той факт, що чимало ветеранів, героїв праці живуть практично на межі бідності, що працездатна молодь покидає рідне місто в пошуках кращих можливостей. І це є додатковою мотивацією для відбудови Гайворонського тепловозоремонтного заводу. Впевнений, що з розвитком підприємства сюди знову приїжджатимуть різні делегації за досвідом, для налагодження співпраці, щоб побачити нову територію успіху — наш “ГТРЗ”!

 

Інтерв’ю підготували:
Валерій НЕЗБЖИЦЬКИЙ (газета «Гайворонські вісті»)
Олександр ГОРОБЕЦЬ (газета «Гайворонський кур’єр»)
Фото Леоніда МАСЛІКОВА

9
Тра

Свято Перемоги, Пам’яті та Примирення

8 та 9 травня 2018 року співробітники ПАТ «ГТРЗ» вітали ветеранів та відзначали День Перемоги

25
Кві

Наступний крок до відновлення ремонту тепловозів

На ПАТ «ГТРЗ» оновлено Технічні умови для виконання ремонтів тепловозів різних модифікацій

17
Кві

Відновлено роботу високовольтного трансформатора!

На ПАТ «ГТРЗ» продовжується ремонт обладнання високої напруги

%d блогерам подобається це: