30 Грудня 2018 - 6:24, Iсторiя

Частина 27. Шефська допомога сільському господарству

По закінченню Другої світової війни колектив ГПРЗ надавав значну допомогу колгоспам, радгоспу, МТС Гайворонського району. Так, на заводі виготовлялись запчастини до сільгоспмашин, ремонтувались віялки, молотарки, соломорізки, двигуни, локомобілі, вози та інший сільгоспінвентар. Виготовлялися також пересувні вагончики, механізувались деякі види робіт в колгоспах. На тваринницьких фермах обладнували підвісні дороги, прокладали водогони, а також брали участь у будівництві корівників, свинарників, тощо.  Заводчани виготовляли зерноочисні пристрої, кукурудзодробильні установки.

Колектив заводу часто залучався для надання допомоги у збиранні врожаю і сушіння зерна. Власними силами виготовили механізований тік, віялку.

Крім цього для колгоспів  на заводі виготовлялось слюсарне, ковальсько-пресове та газозварювальне обладнання, ємкості для пального.

Велика допомога надавалась колгоспним дитячим яслам: виготовлялись ліжечка, столи, лавки, іграшки та інший інвентар. Ініціатором тут виступала жіноча рада заводу, яку тоді очолювала Л.Г. Кевля.

В колгоспі «Зоря комунізму» с. Могильне колектив заводу проклав водогін і водонапірну башту, встановив насоси для подачі води. Тваринницькі ферми було обладнано автонапувалками і облаштовано підвісні вагонетки для подачі кормів і вивезення зерна.

На заводі було спроектовано і виготовлено 26 гноєрозкидачів для колгоспів. Автор проекту інженер-конструктор А.А. Буров. А виготовили ці механізми працівники ремонтно-механічного цеху під керівництвом майстра К.Ф. Костанопуло.

В користування колгоспів завод передав 20 металорізальних верстатів. Так, приміром, колгоспу «Іскра» було передано токарний і фрезерний верстати і два комплекти слюсарного інструменту.

Робітниками заводу виконувались роботи по встановленню зрошувальних систем та виготовленню дощової установки. Крім цього для потреб села ремонтувались пилорами, виготовлялись ємності для зберігання води і паливно-мастильних матеріалів, виготовлялись запасні частини для сільгоспмашин. Щорічно колектив заводу виконував роботи для потреб сільського господарства на 4-50 тисяч карбованців.

В гарячу жнивну пору тепловозоремонтники надавали допомогу під час збирання гороху, озимої пшениці та інших культур. Восени брали участь в очищенні качанів кукурудзи і відвантаженні її на приймальні пункти. Для цих цілей завод виділяв свій автотранспорт.

10
Лип

ПрАТ “ГТРЗ” освоює новий напрямок

ПрАТ “ГТРЗ” проводить ремонтно-відновлювальні роботи кузовів вагонів

3
Лип

Приступили до виконання чергового КР2

ПрАТ “ГТРЗ” приступило до капітального ремонту тепловоза ТГМ4

24
Чер

Капітальний ремонт ТГМ-4Б

ПрАТ «ГТРЗ» почало капітальний ремонт тепловоза ТГМ-4Б