23 Липня 2018 - 16:02, Iсторiя

Частина 4. Відновлення роботи залізничних майстерень після громадянської війни

Восени 1919 року Гайворон, Струньків і Ташлик зайняли білокозачі частини генерала Денікіна, які згодом залишили ці міста під натиском більшовиків. У травні 1920 року було встановлено радянську владу. На залізничному вузлі створили політвідділ. Профспілковий комітет на чолі з Метельським активізував свою діяльність.

Протидіяв повстанським загонам 24-й Рославський батальйон, надісланий на ст. Гайворон більшовицькою владою. Для ліквідації залишків різних бандформувань і озброєних загонів робітниками залізничних майстерень було обладнано бронепоїзд. В його складі – паровоз і два напіввагони. Вони були «обшиті» листовим металом, для прицільного вогню зробили бійниці, вставили кулемети. Цей бронепотяг курсував по всій вузькоколійці. Командиром був Меркур’єв, комісаром – Михайлов, начальником штабу  Тризна. До речі, Петро Тризна тривалий період працював у залізничних майстернях: табельником, майстром, начальником відділу матеріально- технічного постачання.

Почали відновлювати свою роботу залізничні майстерні. В цехи повертались робітники, які власними зусиллями виготовляли інструменти та приступали до ремонту паровозів.

Після виснажливих років громадянської війни був кинутий призив на відбудову націоналізованого господарства. Розпочали з проведення суботників, під час яких відновлювали виробничі споруди, залізничні колії, лагодили обладнання, займались благоустроєм цехів і територій. Люди працювали з ентузіазмом, з вірою в краще майбутнє. Начальником майстерень був призначений Поленський.

Спочатку почали ремонтувати паровози і вагони. І до 1 травня 1923 р. було полагоджено 2 паровози в позаурочний час. Це був подарунок робітників Гайворонських головних майстерень Батьківщині. З приводу цього на залізничній станції Гайворон відбувся мітинг. Це зібрались усі трудівники залізничного вузла і члени їх родин. З великою радістю спостерігали присутні, як через збудовану арку під паровозні гудки повільно проїхали два відновлених паровози. Політвідділ вузла визнав колектив головних майстерень як кращий виробничий підрозділ…. (далі буде)

10
Лип

ПрАТ “ГТРЗ” освоює новий напрямок

ПрАТ “ГТРЗ” проводить ремонтно-відновлювальні роботи кузовів вагонів

3
Лип

Приступили до виконання чергового КР2

ПрАТ “ГТРЗ” приступило до капітального ремонту тепловоза ТГМ4

24
Чер

Капітальний ремонт ТГМ-4Б

ПрАТ «ГТРЗ» почало капітальний ремонт тепловоза ТГМ-4Б