3 Грудня 2018 - 7:23, Iсторiя

Частина 23. Початок ремонту вузькоколійних тепловозів 

Головним управлінням заводів з ремонту рухомого складу  Міністерства шляхів у листопаді 1970 р. був виданий наказ щодо організації відновлення вузькоколійних тепловозів серії «ТУ-2» на Гайворонському ТРЗ. Але ще до цього у 1969 р. інженери Ю.О. Жиглінський і В.Ф. Подскальний побували у м. Оренбурзі, де придбали креслення вузлів і деталей локомотива ТУ-2, а також технічну документацію на першочергове технічне оснащення ремонтних робіт. А в березні 1970 р. група заводчан протягом місяця перебувала на Оренбурзькому ТРЗ, де освоювала практичні навики ремонту ТУ-2. Повернувшись у Гайворон, вони своїми силами виготовили до 50-ти одиниць різної технічної оснастки.

Активну участь у підготовці до освоєння технологічних процесів ремонту ТУ-2 брали старший майстер І.В. Максименко, слюсарі А. Бростілов, В.І. Максимцов, Г. Авер’янов, Ф. Баланда, М. Гладик, начальник мехцеху А.Є. Придатко, В.І. Хоменко, заступник начальника техвідділу В.Ф. Подскальний, майстри Г.І. Яцько, Е.К. Думанський, Ф.М. Багрій та інші.

Власними силами виготовили стенди для обкладки колісно-двигунних блоків та для випробування компресорів і допоміжних електричних машин і апаратури. Були зроблені заявки на отримання металообробних верстатів, преса (потужністю 100 тонн), електричних домкратів. В складальному цеху відвели окреме місце для роботи бригад з ремонту ТУ-2.

І ось на початку серпня 1970 р. у складальний цех доставили перший тепловоз серії ТУ-2 (№187). Відновлювали його протягом 2-х місяців. Не обійшлося і без труднощів. Не вистачало у заводчан теоретичних знань і практичних навиків. Тому доводилося проводити технічне навчання робітників. Але найбільшою трудністю було матеріально-технічне постачання, що не задовольняло усіх потреб для відновлення тепловозів. І все ж колективу вдалось в короткі терміни освоїти технологію ремонту ТУ-2. У 1972 р. було відремонтовано уже 30 локомотивів, а в 1973-му році – 36… (далі буде)

10
Лип

ПрАТ “ГТРЗ” освоює новий напрямок

ПрАТ “ГТРЗ” проводить ремонтно-відновлювальні роботи кузовів вагонів

3
Лип

Приступили до виконання чергового КР2

ПрАТ “ГТРЗ” приступило до капітального ремонту тепловоза ТГМ4

24
Чер

Капітальний ремонт ТГМ-4Б

ПрАТ «ГТРЗ» почало капітальний ремонт тепловоза ТГМ-4Б