29 Жовтня 2018 - 16:48, Iсторiя

Частина 18. Розвиток спорту та підтримання здорового способу життя

На заводі було створено добровільне спортивне товариство «Локомотив», яке налічувало 280 осіб. Очолював його Ратовський. Функціонували секції з футболу, волейболу, легкій атлетиці, діяв шахово-шашковий гурток.

Заводська футбольна команда зайняла перше місце у турнірі команд Гайворонського відділу залізниці і виборола кубок першості району. Успішно виступали волейбольна і легкоатлетична команди, шахісти. Кращими шахістами були визнані В. Тімановський і О. Дзюбінський.

Активністю відзначались члени Добровільного товариства сприяння Авіації, Армії і Флоту та товариства «Червоного Хреста». На змаганнях стрільців з вогнепальної зброї вони вибороли перше місце серед команд району.

Пізніше парторг заводу Д.А. Деркач і слюсар складального цеху Г. Кобилян удостоїлись звання «Майстер спорту СРСР», а 112 спортсменів стали першорозрядниками.

З 1968 р. щорічно проводились спартакіади на стадіоні «Локомотив». Кращі фізкультурники нагороджувались призами і грамотами. За відмінну підготовку спортсменів, успішне проведення змагань колектив фізкультурників заводу у 1969 р. був удостоєний Великої пам’ятної медалі Добровільного спортивного товариства «Локомотив». Заводська команда того ж року зайняла третє призове місце на спартакіаді, яка проводилась під егідою Південно-Західної залізниці.

Заслужену славу здобули заводські шахісти юрисконсульт І.К. Алексеєв, начальник відділу праці  і зарплати П.С. Черкасов, інженер з техніки безпеки В.П. Тимановський, слюсар Г.С. Цивінський, фрезерувальник Л. Горбатюк. Протягом семи років на районних і залізничних турнірах вони виходили переможцями.

Радували своїх уболівальників футбольна і волейбольна команда, яка неодноразово виборювала перехідні Кубки.

Масовими були змагання і по здачі норм ГТО, зокрема з легкої атлетики, плаванню, підтягуванню на перекладині і стрільбі. Найкращі спортивні результати показували І.К. Алексеєв, К. М. Лещинський, Є.В. Ратовський, В.А. Боровков, В.А. Сполітак, П.Т. Хоменко, Д.М. Сикліцький, Д.П. Бунчак, О.А. Баюра, О.П. Тодоренко, Г.Т. Кобилян та ін… (далі буде)