19 Листопада 2018 - 6:40, Iсторiя

Частина 21. Ремонт перших тепловозів на підприємстві 

В 1966 р. 89% вантажоперевезень на залізницях країни здійснювалось тепловозами і електровозами і тільки 11% – паровозами. Тому перед колективом ГПРЗ було поставлено завдання: скорочення ремонту паровозів і освоєння ремонту тепловозів. Це викликало певні труднощі, бо тепловоз по своїй конструкції дуже відрізняється від паротяга.

Для відновлення тепловозів ТУ-4 виникла необхідність підготувати спеціалістів, створити нові дільниці, виготовити необхідне технологічне оснащення і пристосування. Для цього в серпні 1966 р. на Комбарський машзавод і Савранський ТРЗ виїхали нач.техвідділу М.А. Сикліцький, інженер О.К. Костанопуло. Ознайомившись з конструкцією ТУ-4, визначились, що відновлювати цю техніку можна і на Гайворонському ПРЗ. Для цього було виготовлено необхідне оснащення для ремонту тепловозів, а на Савранський ТРЗ відправлено групу заводчан для проходження перекваліфікації, тобто освоєння методів ремонту тепловозів.

І ось на завод надійшов для лагодження перший ТУ-4. Відновлювали його майже два місяці. І 30 жовтня 1967 року, виблискуючи свіжою фарбою, тепловоз виїхав з цеху.

Технологія ремонту тепловозів була успішно освоєна. І вже у 1968 р. їх було полагоджено 49, в 1969 р. – 80, в 1970 р. – 109 і в 1971 р. – 124.

Враховуючи те, що дизельні двигуни тепловозів відправлялись на інші заводи, і їх ремонт і перевезення завдавали великих фінансових витрат, було прийнято рішення виконувати цю роботу на Гайворонському ПРЗ. І в 1969-1970 рр. було прибудовано приміщення до ливарного цеху для ремонту дизелів. Спорудили також будівлю для випробування відремонтованих двигунів. І в лютому 1971 р. відремонтували перший дизель… (далі буде)

28
Гру

Завершуємо 2018 рік добрими справами!

ПАТ «ГТРЗ» привітало дітей-сиріт з новорічними святами 

19
Лис

Розширення міжнародного партнерства

Представники ПАТ «ГТРЗ» відвідали головний міжнародний форум металургів 

2
Лис

Фінальна частина святкування ювілею заводу

Найочікуваніші урочистості з нагоди 120-ти річчя ПАТ «ГТРЗ» 

%d блогерам подобається це: