24 Грудня 2018 - 7:16, Iсторiя

Частина 26. Діяльність лікарських служб на підприємстві 

В 1935 році було відкрито медичний пункт на паровозоремонтному заводі і медпункт на вокзалі станції Гайворон, а пізніше – у вагонному депо.

Медичний пункт ГТРЗ розташовувався в корпусі, де знаходився інструментальний цех, на першому поверсі, на другому поверсі розташовувалось управління заводу. З 1935 року медпункт працював цілодобово, в штаті його було 4 фельдшера.

Після закінчення Другої Світової війни, в структуру медпункту ввели стоматологічний кабінет. Багато років тут працював зубний лікар – Пастух Олена Гаврилівна, а потім Димарець Микола Афанасійович, який згодом перейшов працювати зубним лікарем та завідуючим зубопротезною лабораторією лікарні.

Багато років завідуючою медпункту була фельдшер Толстюг Галина Олексіївна, після неї – фельдшер Жук Неля Вікторівна, яка у медпункті працювала більше 20 років, потім – Мовчан Любов Іванівна, фельдшерами працювали – Пустовій Ліда Марківна, Картінська – Риженко Зінаїда Григорівна, Цихоня Світлана Сергіївна.

З 1950 року на заводі діяла дружина добровільного Товариства «Червоного Хреста». Його організатором була начальник залізничної лікарні Ганна Борисівна Дубіна. Червонохрестівці вчились, як захищатись від зброї масового знищення і надавати першу медичну допомогу, а також залучили заводчан в ряди донорів.

Також на заводі була створена сандружина, що налічувала 23 чоловіки і поділялась на шість ланок. Керівником цього формування була Т.Н. Нарожна, її заступником – Т.Л. Ковригіна, зв’язковою – А.Т. Пасхальна.

Десять років підряд сандружина утримувала Кубок районних змагань. А на змаганнях серед червонохрестівців Південно-Західної залізниці гайворонці були другими… (далі буде)

28
Гру

Завершуємо 2018 рік добрими справами!

ПАТ «ГТРЗ» привітало дітей-сиріт з новорічними святами 

19
Лис

Розширення міжнародного партнерства

Представники ПАТ «ГТРЗ» відвідали головний міжнародний форум металургів 

2
Лис

Фінальна частина святкування ювілею заводу

Найочікуваніші урочистості з нагоди 120-ти річчя ПАТ «ГТРЗ» 

%d блогерам подобається це: