10 Вересня 2018 - 13:13, Новини

ПАТ «ГТРЗ» розпочало досвяткове оновлення паровоза «МТ-202»

Жителі м. Гайворона та району нещодавно звернули увагу на те, як робітники ПАТ «ГТРЗ» інтенсивно заходилися на площі Заводській впорядковувати постамент з паровозом «МТ-202» навпроти центральної прохідної підприємства.

Паровоз «МТ-202»  – це пам’ятка історії місцевого значення, що занесена до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.  Цей зразок є рідкісним експонатом, єдиним в нашій країні. Виготовлений він був у 1895 році на фабриці Св. Леонарда в Бельгії на замовлення Естонського залізничного департаменту, а потім у Гайвороні майже заново зібраний тепловозоремонтниками після закінчення Другої світової війни.

Паровоз вже не одне десятиріччя потребував відновлювальних робіт. І у зв’язку зі святкуванням 120-ти річчя ПАТ «ГТРЗ» прийняло рішення власними зусиллями реставрувати цей пам’ятний знак.

Успішному ходу робіт передувало ретельне обстеження технічного стану паровоза й постаменту кваліфікованими спеціалістами з заводу. Після затвердження плану робіт за допомогою газозварювального обладнання вправні робітники швидко та професійно видалили шар застарілої фарби попереднього нанесення із заржавілої поверхні паротягу. Водночас виникла необхідність відновити пошкоджені під впливом часу та природних чинників елементи. Особливо постраждала кабіна паровозу, певні частини якої планується замінити на нові.

Відновлювальні роботи, що наразі проводяться працівниками ПАТ «ГТРЗ», забезпечать надійну схоронність цього пам’ятника культурної спадщині, не впливаючи на його автентичність. Незабаром останній на Україні вцілілий зразок вузькоколійного паровозу набуде святкового вигляду та буде прикрасою площі навпроти підприємства – ювіляра.

10
Лип

ПрАТ “ГТРЗ” освоює новий напрямок

ПрАТ “ГТРЗ” проводить ремонтно-відновлювальні роботи кузовів вагонів

3
Лип

Приступили до виконання чергового КР2

ПрАТ “ГТРЗ” приступило до капітального ремонту тепловоза ТГМ4

24
Чер

Капітальний ремонт ТГМ-4Б

ПрАТ «ГТРЗ» почало капітальний ремонт тепловоза ТГМ-4Б