22 Жовтня 2018 - 7:42, Iсторiя

Частина 17. Забезпечення умов для розвитку творчих талантів працівників заводу 

До 1941 р. «червоний куток» розташовувався в пристосованому приміщенні, і там могли розмістити тільки 50 чоловік. І лише в 1947 році після того, як із заводу пішла воєнізована охорона, в тому приміщені, але вже розширеному, обладнали сцену та дві кімнати для гурткової роботи. Почала розвиватись художня самодіяльність. Працювали хоровий і драматичний колективи. У 1948 р. придбали нові труби для духового оркестру, а також баяни, домри, мандоліни та ін.

У 1952 р. «червоний куток» розширили на 220 місць, збільшили сцену, прибудували кінобудку, де встановили вузькоплівочний  апарат. На сцені замінили декорації, привезли рояль, радіоли тощо. Хоровий колектив у складі 60 чоловік неодноразово займав на оглядах художньої самодіяльності призові місця. Відзначався професійністю і духовий оркестр, під керівництвом Пекача. Він був одним із кращих у районі і на обласному фестивалі удостоївся нагородження Дипломом.

Заводчани брали активну участь у драматичному і танцювальному гуртках, у струнному і джазовому оркестрах. За 1956-1957 рр. вони дали 52 концерти. Самодіяльні аматори сцени були відомі не тільки в Гайвороні, але й далеко за його межами. Вони виступали у сільських Будинках культури, на токах і фермах.

Активними учасниками художньої самодіяльності були Г. Багрій, М. Гуцуляк, Р. Дзиговська, Н. Каленчук, В. Корнієнко, Т. Гребеннікова, В. Сицінська, Є. Пилипишина, А. Шляховська, Л. Слюсаренко, Г. Вершиніна, М. Лодзінський, В. Плахотнюк, Б. Кошко, А. Дєєв та інші.

До державних і професійних свят заводчани виступали з концертними програмами. Великою популярністю користувався у глядачів жіночий вокальний ансамбль. Заворожували любителів пісенного співу солістки, особливо Тамара Ковригіна. Її виступи на сцені транслювало Українське телебачення.

Активними аматорами сцени зарекомендували себе В. Шаповалов, В. Рейниш, В. Хоменко, Т. Нарожна, А. Волощук, М. Карпов, І. Тодорашко та інші. Радував своєю грою на гітарі Ю. Васильєв. Здоровий сміх лунав у залі, коли на сцені виконували частівки В. Грибенніков та І. Ковальчук.

Підкоряли заводчани публіку і на столичній сцені, за що їх було удостоєно Диплома кращого колективу художньої самодіяльності Південно-Західної залізниці.

Великою популярністю користувався естрадний оркестр  під керівництвом А.Максимова. Оркестранти з солістами не тільки брали участь у різних концертних програмах, але й виступали перед працівниками заводу в обідню перерву.

У 1955 році розпочав свою творчу діяльність духовий оркестр. Супроводжував він колективи заводу на демонстраціях, брав участь в урочистих зборах і мітингах. Неодноразово виходив переможцем оглядів художньої самодіяльності. Керівник оркестру – П. С. Ткач.

 Чим жив завод, яких добився успіхів, які долав труднощі висвітлювалось у стінній пресі. Періодично виходили такі стіннівки: «Локомотив» (редактор А. Тімановський), «Крокодил» (редактор М. Сикліцький), «Комсомолець» (редактор О. Придатко), «Фотогалерея» (редактор О.Крижов). В кожному цеху також випускались стінні газети і сатиричні додатки до них… (далі буде)

10
Лип

ПрАТ “ГТРЗ” освоює новий напрямок

ПрАТ “ГТРЗ” проводить ремонтно-відновлювальні роботи кузовів вагонів

3
Лип

Приступили до виконання чергового КР2

ПрАТ “ГТРЗ” приступило до капітального ремонту тепловоза ТГМ4

24
Чер

Капітальний ремонт ТГМ-4Б

ПрАТ «ГТРЗ» почало капітальний ремонт тепловоза ТГМ-4Б